Питання тренеру

Якщо я буду багато тренувати прес в мене з’являться кубики?

Насправді прес стане більш рельєфним але кубики з’являться тільки якщо буде низьки % підшкірного жиру

Чи модна мені займатися в залі, якщо у мене грижі та болить спина?

Грижі не болять. Ви відчуваєте біль від м’язових дисбалансів. Так, вам треба і необхідно йти тренуватись, працювати з рухом та м’язами. Але бувають виключення

Чи потрібно мені розтягуватись після тренування?

Ні, це витрата часу і зниження результату тренування. Перед тренуванням легкий стретч у якості розминки це ок. Якщо ви хочете розтягуватись і мати результат, виділяйте окремий день для стретч-тренування

Чи підходить у якості розминки кардіотренажер?

Кардіотренажер ніяк не розминає ваше тіло, це витрата часу вашого тренування. Під кожне тренування є своя розминка в залежності від того, який план тренування на сьогодні

Чи можна займатися на голодний шлунок?

Так, можна.але не на перших тренуваннях. Якщо ви добре переносите тренування натще, ви здорова людина

Чим краще снідати?

Сніданок має займати 35% від вашого добового калоражу. Найкращий сніданок той, в якому є і білки, вуглеводи та жири. Вівсянка з фруктами - не найкращий вибір

Чи можна їсти солодке на дієті?

Можна, за умови включення його у калораж

Що треба для набору маси?

Профіцит калорій; Анаеробні навантаження

Чи треба качати сідниці кожного дня щоб збільшити швидше їх в об’ємі?

Ні, тренування кожного дня не дадуть вам швидкий приріст м‘язів. Сідниці як і інший любий м‘яз потребує відновлення. Хоча б 48 годин. Якщо хочеться тренувати їх частіше, треба розділити на два тренування. Наприклад в понеділок та четвер, так ви дасте їм шанс на прогрес та відновлення . Не потрібно робити після силових тренувань кардіо з упором на сідниці. Це зменшить силовий ефект. Ідеально буде це силове тренування зранку, та кардіо ввечері. Плюс потрібно збалансувати харчування, тримати хоча б норму білків та жирів від загальної калорійності.

За скільки годин до тренування потрібно їсти?

Індивідуально в середньому за 1.5 - 2 години

Чи є кріпатура показником прогресу?

Ні, кріпатура не є показником прогресу.

Чи можна їсти фастфуд?

Якщо на меті схуднення чи підтримка форми то - звичайно не рекомендується. Але якщо хочеться порадувати своє внутрішнє «Я» і знецінити результат досягнутий тренуванням то все в Ваших руках.

Коли я буду качати прес,у мене зникне живіт?

Потрібно тренувати великі групи м,язів(бедра,сідниці,спина)+організувати харчування ,тоді м,язева маса збережеться,а жирова знизиться і тоді ти побачиш довгоочікуваний прес

Скільки потрібно пити води для нормального водного балансу? Та чи рахуються різні напої як вода?

"Вода для нашого організму одна із найважливіших складових. Вона впливає на тургор клітин (у шкірі та м’язах) є універсальним розщиником для функціонування всіх систем організму. Для організму достатньо пити воду по потребі, але здебільшого наш організм не надає первинних сигналів про дегідратацію, тому можна можна користуватись формулою (30-40 мм х на 1 кг тіла)
У різних напоях основна складова вода, але для організму вони сприймаються як їжа за рахунок цукрів які там є. У кишечнику вода всерівоно пройде процес всмоктування, але перед цим організм виробе певні ферменти для перетравлення цукрів у напої. Тому краще пити просту воду, напої по мірі можливості також вживати, але рахувати їх у калораж."

Чи можу я стати чоловічоподібною від тренувань?

Нормальна гормональна система жінок ніколи не дасть великого приросту м’язів порівняно з чоловіками. Вторинні статеві ознаки тісно пов’язані з гормонами полу (оволосіння тіла, зрубшення голосу та великого об’єму м’язів у чол) (збільшення грудей, округлення форм, розвиток тазу у жін). Тобто при нормальному функціонуванню жіночого тіла, як би жінка не займалась спортом. Великих результатів порівняно з чоловіками не буде.

Чи варто займатися з персональним тренером?

Кожному новачку, що вперше потрапила в тренажерний зал, варто вдатися до допомоги досвідченого людини у вигляді тренера. Наявність тренера у вашому розпорядженні значно полегшить правильний початок тренувального процесу, і ви відчуєте себе набагато впевненіше в тренажерному залі, знаючи, що правильно використовуєте обладнання.

Наскільки безпечного для здоров’я у спорт залі?

Дослідження показують, що багато людей, які регулярно тренуються в тренажерному залі, мають підвищену стійкість до вірусів та інфекцій.Використовуйте власний рушник, продезінфікуйте обладнання, дотримуйтесь правил безпеки, використовуйте тренажери та інший інвентар тільки за прямим призначенням, і нічого страшного не станеться.

Які вправи для преса найкращі?

Все залежить від рівня підготовки. Ви можете виконувати піднімання ніг у висі, класичні кранчі на фітболі або вправа «Молитва». Також варто доповнити тренування преса ізометричними вправами (всі види планки).

Мені часто вправляють міжхребетні диски. Чи можна в такому разі робити вправи для спини?

Не можна, а ТРЕБА! Диски злітають найчастіше по одній простій причині — слабкі м‘язи спини, які не тримають як слід хребетний стовп. При розумному підході до вправ і ваги, ця проблема вирішиться за декілька місяців.

Що їсти після тренування?

М’язовий ріст і фізичне відновлення в організмі людини залежить від амінокислот, які входять до складу білка. Тому логічно, що це має бути білковий компонент — кисломолочні продукти, яйця, біле м‘ясо в поєднанні з клітковиною (овочі й зелень)

Чи можна після тренування не їсти, якщо не хочеться?

Ні, після тренування обов‘язково потрібно відновити запаси глікогену та недопустити катаболізм - розпад м’язових волокон скелетної мускулатури. Оскільки під час тренування кортизол та адреналін на високому рівні, а ще гормони, які руйнують м’язову тканину і їх дію потрібно зменшити. А знизити їх може тільки інсулін, який «проснеться» із потраплянням їжі в наш організм.

Щоб схуднути, можна обмежетися тільки кардіо?

Ні, ми має розвивати наше тіло гармонійно й вдосконалювати як силові показники, так і тренувати витривалість. В разі тільки аеробної роботи тіло буде з мінімальним відсотком м‘язевої маси.

Скільки разів на тиждень потрібно тренуватися?

Щоб підтримувати тіло в ресурсному стані, то вистачить 2 рази, але якщо ми говоримо про результат, то це звичайно ж 3-4 рази на тиждень.

Як правильно схуднути?

Процес схуднення має бути поступовим, та в жодному разі не повинен піддавати ваш організм стресу, так як це може навпаки сповільнити цей процес. Потрібно поступово збільшувати активність та навантаження, та зменшувати добову норму калорій, які ви споживаєте з їжею, при цьому раціон має бути збалансованим по БЖУ. При цьому не можна одразу відмовлятися від ваших повсякденних звичок, так як це збіжить рівень стресу та за рахунок цього сповільнить обмін речовин. Обов‘язково раз на тиждень, особливо, якщо ви відчуваєте таку потребу, робити один прийом їжі з англ. «чіт міл» та споживати продукти які ви любите найбільше - це можуть бути десерти, фаст фуд, варіантів безліч. Таким чином організм шукає джерело для вироблення дофаміну, який викликає почуття щастя та ейфорії)

Коли краще засинати та скільки годин приділяти сну?

Засинати краще в проміжку між 22 та 24 годинами. Саме в цей період в організмі знижується рівень гормону стресу кортизолу, та збільшується рівень мелатоніну (гормону сну). Сон має займати від 7 до 9 годин.

Скільки повторів краще виконувати?

Якщо ви хочете розвивати силу, об‘єм тренування має бути меншим а вага більша та не забувати про техніку виконання, якщо ви хочете пропрацювати на форму, тобто покращити якість мускулатури, однозначно потрібно виконувати більше повторів та підібрати оптимальну вагу, з якою ви зможете якісно пропрацювати м‘язи, а саме головне відчувати цільову м‘язову групу під час виконання вправи.

Які продукти краще їсти ?

Краще споживати продукти натуральні, які не піддаються додатковій хімічній обробці: риба, м‘ясо, сир, яйця, горіхи, насіння, салати, зелень, овочі та трохи фруктів, каші з низьким глікімічним індексом.

Скільки по часу робити кардіо, щоб схуднути?

Кардіо навантаження потрібно давати поступово, починаючи з 15 хв і з кожним тренуванням робити на 15 хв більше. По часу доходити до 60-80 хв. Чим більше часу ви активні, тим більше калорій ви спалите. При цьому пульсова зона має бути комфортною для вас використовувати енергію окислення жирів, приблизно до 130 ударів, головний критерій - ви маєте легко дихати, не повинно бути задишки та занадто прискореного серцебиття.

Кардіо допоможе схуднити?

Схуднути допоможе дефіцит калорій

Чи правда що підсолоджувачі шкідливі?

Ні не правда

Чи можна їсти вуглеводи на ніч?

Так можна

Від яких продуктів поправляються?

Поправляються не від конкретних продуктів, а від переїдання

Чи правда що інсулін впливає на схуднення?

Ні не правда

За скільки я схудну?

Максимум 1% від поточної ваги за тиждень

Протеїн це хімія?

Протеїн це білок